خط گرم یا Hot line در خطوط انتقال برق

خط گرم,hot line,خط گرم فشارقوی,فیلم خط گرم,فیلم خط گرم,خطوط فشارقوی,headline,تعمیرات خط گرم با هلی کوپتر,تعمیرات خط گرم,فیلم تعمیرات خط گرم,کلیپ تعمیرات خط گرم,دانلود فیلم خط گرم,خطوط برق,برق قدرت,ادوات خطوط برق,تجهیزات خطوط برق,یرق آلات برق,اسپیسر,باندل,دکل,سیم گارد,لباس برهند,تجهیزات فشارقوی,رله ها,دژنگتور,خط باندل,تعمیرات خط فشارقوی,خط انتقال,خطوط انتقال,انتقال و توزیع,شبکه توزیع,شبکه انتقال,انتقال نیرو,مقره,تعمیر مقره خط,تعمیر اسپیسر خط,spacer

 

خط گرم در واقع به مداری گفته می شود که برق در آن جریان دارد و به عبارتی دیگر خطی است که ولتاژ دارد.

اگر درگذشته تنها تامین برق به هر نحو ممکن، برای مشترکان مد نظر بود، اما اکنون با گذشتن از مرزهای فناوری، افزوده شدن برمیزان تولید و برقرسانی به دورترین نقاط، تامین برق با کیفیت مورد نظر قرار گرفته است. درهمین راستا نیز فعالیت های بسیاری صورت می گیرد که از جمله آنها تعمیرات با خط گرم است.

در واقع یکی از بزرگترین مشکلات شبکه های توزیع و انتقال ایجاد خاموشی برای انجام تعمیرات در شبکه چه به صورت دستی و چه به صورت اتوماتیک است. ایجاد نارضایتی مشترکان صنعتی خانگی و کشاورزی از اعمال خاموشی در شبکه و آسیب تجهیزات فشار قوی در هنگام قطع و وصل مجدد از جمله پی آمدهای قطع برق به شمار می رود.

به جرات و با اطمینان می توان گفت تعمیرات به صورت گرم (Hot Line) مناسب ترین راه جهت کاهش قطعی های شبکه و بالا بردن اطمینان و پایداری خط است.

برای دانلود به ادامه مطلب بروید

 

 

 

خط گرم در واقع به خط انتقالی گفته می شود که برق در آن جریان دارد و به عبارتی دیگر خطی است که ولتاژ دارد. نیل به اهداف صنعت برق، رضایت مشترکین، فروش انرژی بیشتر، کمک به تولید بیشتر در بخش صنایع، جلوگیری از فرسودگی و استهلاک زود هنگام تجهیزات شبکه بخاطر کلیدزنی های مکرر و کاهش تلفات از جمله مزایای تعمیرات با خط گرم به شمار می رود.

امروزه در کشورهای جهان ، عملیات خط گرم به صورت امری متداول و عادی ، در حال انجام است و با این روش یا “HOTLINE” مانع از ایجاد ضررهای اقتصادی فراوان و نارضایتی مشترکان می گردند و با بهره گیری از تکنولوژی تعمیرات خط گرم ، تعداد خاموشی ها به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت ، چرا که بسیاری از مانورها و تعمیرات خطوط به صورت گرم قابل اجرا هستند .

عملیات خط گرم به دو صورت انجام می شود :

١- عملیات فرمان از دور
٢- عملیات فرمان از نزدیک

در نوع اول همانگونه که از اسم آن پیداست سیم بان بدون این که از فاصله مجاز ایمنی نزدیکتر شودبا استفاده از ابزارهای قادر خواهد بود کلیه تعمیرات را انجام دهد . عمده ترین این ابزارها عبارتند از: سیم Controi Remote خاص به صورت (Auxilary ) بازوهای کمکی ، ( Line sticks ) چوبهای رابط ، ( Tie sticks ) چوبهای اصلی ، ( Wire tongs ) گیرها، ( Platform Epxiglas Ladder ) نردبانها و سکوهای عایق ، ( Carrier Rural Strain ) حامل های کششی ، ( Armsو …           ( Cover up equipment ) پوششها و کاورهای عایق روند کلی این نوع تعمیرات به این صورت است که سیم بان با استفاده از ابزارهای مخصوص سیم حامل جریان را از حوزه کار خود دور کرده و آن را در کناری مهار می کند و سپس مقره ، کراس آرام و یا هر آنچه را که لازم باشد مثل برق گیر ، کات اوت و … را تعویض کرده و سپس سیم را به جای خود بر می گرداند و چون سیم بان حتی وارد حوزه میدان خط نیز نخواهد داشت ، پس هیچ ( Safety) این عملیات ضریب ایمنی خطری او را تهدید نمی کند.

در روش دوم که کار بصورت نزدیک انجام می گردد و معمولا در شبکه های توزیع در ارتفاع پایین با استفاده از بالابر قابل انجام است ،سیمبان ارتباط الکتریکی خود را نسبت به زمین قطع می کند . این امر با قرار گرفتن در باکت کامیون بالابر مخصوص یا با ایستادن برروی سکوی عایق انجام می شود . در این حالت سیم بان می تواند به خط نزدیک شده و کلیه تعمیرات را انجام دهد .

اما این کار در خطوط با سطح ولتاژ بالا که در ارتفاع بلندتری نیز قرار دارند به این سادگی قابل انجام نمی باشد .

برای انجام عملیات خط گرم روی خطوط انتقال با سطح ولتاژ بالا ، سیمبان لباس مخصوص عملیات فرمان از نزدیک   ( barehand ) را پوشیده تا شرایط ایمن برای وی فراهم گردد.

جنس لباس برهند از الیاف نقره می باشد . به این ترتیب لباس کاملا هادی بوده و چون مقاومت آن بسیار کم است جریانهای شارژینگ از سطح لباس عبور کرده ، و هیچ تاثیر بر بدن انسان نخواهد داشت . سیمبان با ایستادن بر روی نردبان های مخصوص ، ارتباط خود را نسبت به زمین قطع کرده و نسبت به زمین ایزوله می شود .

در نهایت سیمبان وارد حوزه خط شده و گیره مخصوص لباس را به سیم حامل جریان ولتاژ وصل می کند .در این حالت او با شبکه هم پتانسیل می شود .

چون از دو نقطه دارای یک پتانسیل هیچ جریانی عبور نمی کند ، پس از بدن سیمبان نیز جریانی عبور نکرده و وی قادر به انجام تعمیرات در شبکه خواهد بود.فایل تصویری ۱

 

اولین فایل تصویری مربوط به تعمیرات بر روی خط گرم توسط هلی کوپتر هست که شخص با هلی کوپتر و تجهیزات مخصوص از جمله لباس برهند که در توضیحات به آن اشاره شد بر روی خط گرم رفته و تعمیرات لازم را انجام میدهد.

خط گرم,hot line,خط گرم فشارقوی,فیلم خط گرم,خطوط فشارقوی,headline,تعمیرات خط گرم با هلی کوپتر,تعمیرات خط گرم,فیلم تعمیرات خط گرم,کلیپ تعمیرات خط گرم,دانلود فیلم خط گرم,خطوط برق,برق قدرت,ادوات خطوط برق,تجهیزات خطوط برق,یرق آلات برق,اسپیسر,باندل,دکل,سیم گارد,لباس برهند,تجهیزات فشارقوی,رله ها,دژنگتور,خط باندل,تعمیرات خط فشارقوی,خط انتقال,خطوط انتقال,انتقال و توزیع,شبکه توزیع,شبکه انتقال,انتقال نیرو,مقره,تعمیر مقره خط,تعمیر اسپیسر خط,spacer

 

برای دانلود  فایل تصویری ۱ بر روی آیکون زیر کلیک کنید

 

download_large

 

flv-crunch-iconفرمت فایل

 

5-15-2014 10-54-10 PM  حجم فایل : ۵٫۶۷ مگا بایت

 

lockرمز فایل : www.parsibargh.com

 

WWW_Icon منبع : www.Parsibargh.com

 

 

 فایل تصویری ۲

 

دومین فایل هم تعمیرات بر روی خط گرم هست بازهم توسط هلی کوپتر و مربوط به تعمیر جداکننده ارتعاش گیر (spacer  Damper)  یا همون اسپیسر (بیشتر از همین واژه استفاده میشه ) که به منظور حفاظت موثر از خطوط باندل مورد استفاده قرار میگیرد.

خط گرم,hot line,خط گرم فشارقوی,فیلم خط گرم,خطوط فشارقوی,headline,تعمیرات خط گرم با هلی کوپتر,تعمیرات خط گرم,فیلم تعمیرات خط گرم,کلیپ تعمیرات خط گرم,دانلود فیلم خط گرم,خطوط برق,برق قدرت,ادوات خطوط برق,تجهیزات خطوط برق,یرق آلات برق,اسپیسر,باندل,دکل,سیم گارد,لباس برهند,تجهیزات فشارقوی,رله ها,دژنگتور,خط باندل,تعمیرات خط فشارقوی,خط انتقال,خطوط انتقال,انتقال و توزیع,شبکه توزیع,شبکه انتقال,انتقال نیرو,مقره,تعمیر مقره خط,تعمیر اسپیسر خط,spacer

 

برای دانلود  فایل تصویری ۲ بر روی آیکون زیر کلیک کنید

 

download_large

 

flv-crunch-iconفرمت فایل

 

5-15-2014 10-54-10 PM  حجم فایل : ۱۲٫۴۱ مگا بایت

 

lockرمز فایل : www.parsibargh.com

 

WWW_Icon منبع : www.Parsibargh.com