پروژه عیب یابی کابل های فشار ضعیف

پروژه عیب یابی کابل های فشار ضعیف،پایان نامه عیب یابی کابل های فشار ضعیف،کابل،پروژه کابل،کابل های فشار ضعیف،عیب یابی کابل،پروژه عیب یابی کابل،پروژه برق،مقاله عیب یابی کابل،مقالات برق،پروژه های برق،کابل های فشارقوی،مقاله کابل،دانلود پروژه کابل های فشار ضعیف،دانلود مقاله کابل

در جهان امروز به همان اندازه که سلولهای اندام یک موجود زنده نیازمند خون است، اعضای تشکیل دهنده جوامع صنعتی نیازمند انرژی الکتریکی است به شکلی که دیگر حیات بدون وجود برق مفهومی ندارد.

پیشرفت های تکنولوژی و یافته های نو و در نهایت جهت گرفتن حرکت نیروی انسانی به سوی دنیای ناشناخته ها، همه مدیون این عنصر پر ارزش است که به دست مسئولان برق در سطحی گسترده از جهان در رگ های اندام صنعتی جریان دارد.

معمولا انرژی الکتریکی در مقام مقایسه با دیگر انرزی های موجود در طبیعت محاسنی ویژه دارد، به طوری که همین مزایا سبب شده که برق همواره به عنوان بهترین و تمیز ترین انرژی مورد انتخاب باشد……

 

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه گردد

عدم محدودیت از نظر حجم قابل انتقال و توزیع، سرعت انتقال به دورترین مناطق، تلفات ناچیز در طول خطوط انتقال و در نهایت سهولت کنترل، تبدیل و تغییر این انرژی به سایر انرژی های مورد استفاده در صنعت چیزی است که آن را تنها در برق می توان یافت.

از این رو لازم است در راستای تامین و توزیع مداوم این عنصر حیاتی قدم های بنیادی برداشته شودو لحظه ای حرکت این ماده حیاتی در پیکره شبکه توزیع متوقف نگردد.

 

مقدمه

در ابتدا مطالبی به صورت مختصر ارائه میشود تا با عناوین انتخابی، و موضوع های مطرح شده در تحقیق ارتباط برقرار گردد.

مطالب و موضوع های انتخابی صرفا در خصوص فن عیب یابی کابل های برق می باشد.

موضوع های تحقیق در دو بخش جداگانه و در چندین فصل طبقه بندی شده است که هر فصل اختصاص به موضوع جدیدی دارد.

در حالیکه اساس کار این فن بطور کلی بر پایه اصول و قوانین فیزیکی قرار دارد، تا حد امکان کوشش شده است که از فرمولهای یچیده ریاضی و فیزیکی استفاده نشود.

به منظور استفاده هر چه بهینه تر از مطالب سعی شده است تصاویر گرافیکی مربوط به ، شیوه بهره برداری و نصب دستگاه ها به کابل مورد آزمایش ، آورده شود.

در بخش اول تحقیق تنها به موضوع های اصلی پرداخته شده است به طوری که خواننده پس از اتمام این فصل ارتباط کاملی با دستگاه های عیب یاب کابل برقرار می کند و میداند که در چه زمان هایی باید از آنها بهره برداری نماید. ارائه تصویر هر دستگاه و مدار داخلی آن، بخشهای مهم دستگاه ، نحوه اتصال و مدلهای مختلف در روشهای متعدد از جمله نکاتی است که در مورد هر دستگاهی رعایت شده است.

 


واژه ها

واژه هایی مانند زمین کردن، زمین گذاشتن، زمین را بر داشتن، و نظایر آنها که در عیب یابی بسیار رایج است به مفهوم استفاده از یک سیستم اتصال زمین مطمئن با حداقل مقاومت ۰ تا ۴ اهم است که با استاندارد شبکه توزیع برق مطابقت دارد.

این سیستم معمولا با حفر چاهی در داخل پست برق و نصب اتصالات آن به تجهیزات داخل پست سبب می شود ایمنی و خطرات ناشی از برق گرفتگی به حداقل ممکن کاهش یابد و در زمان تخلیه انرژی الکتریکی شارژ شده در کابل مورد استفاده قرار گیرد .

کنترل این سیستم حفاظتی و سیم های ارتباطی آن بین چاه پست و تاسیسات و اطمینان از صحت آن قبل از بهره برداری از جمله مواردی است که همواره باید مورد توجه عیب یاب باشد.

 

مفهوم عیب و اتصالی     FAULT

دراین تحقیق برای هر دستگاهی که از کار افتاده است ، از لفظ خراب ، معیوب ، ناقص ، سوخته و امثال آن استفاده می شود.

در شبکه توزیع انرژی الکتریکی به هر عنصر الکتریکی که تا لحظاتی قبل مشغول سرویس دهی بوده ولی ناگهان از انجام فعالیت باز مانده است اتصالی گفته می شود .

به کار بردن لفظ اتصالی تا پیدا شدن عنصر یا محل معیوب ، اصطلاح خیلی جامعی است . چون مراحل انتقال انرژی و عناصر به کار گرفته شده در آن ، مجموعه بزرگی را تشکیل می دهد که ممکن است یکی از چند عنصر شرکت کننده در آن دچار نقص باشد ولی در عمل تا پیدا شدن اتصالی ، کل سیستم تحت تاثیر است .

برای مثال فرض کنید در یک خط انتقال انرژی به طول ۱۰ کیلومتر با ترکیدن یک مقره و اتصال یک سیم به پایه فلزی نگهدارنده خط ، کل خط از انتقال انرژی باز می ماند ، و این در حالی است که در مسیر انتقال ممکن است صدها عنصر الکتریکی سالم بوده و تنها خرابی همان مقره کار انتقال خط را با مشکل رو به رو ساخته و تمامی مجموعه را تحت تاثیر خود قرار داده باشد . بنابراین اطلاق کلمه اتصال تا پید اشدن عنصر معیوب و تعویض آن مفهومی کلی دارد . اتصالی می تواند در اشکال مختلف و در زمانهای تولید ، نصب و بهره برداری به وجود آید.

 

عیب یاب

در زبان عام به هر فرد ماهر و متخصص در حرفه ای خاص ، لفظ عیب یاب اطلاق می شود . این فرد ضمن داشتن دانش علمی و تجربه کافی قادر است در زمانی مشخص عیب یا نقص دستگاه را تشخیص دهد و با جایگزینی عناصر جدید دوباره قابلیت بهره برداری از دستگاه را به آن برگرداند .

ویژگی های مهم یک عیب یاب برق

  1. تحصیلات آکادمیک

بررسی آمار سوابق تحصیلی عیب یاب ها در جهان اثبات کرده است افراد دارای مدرک تحصیلات دانشگاهی در زمینه قدرت یا الکترونیک از افراد فاقد این تحصیلات موفق تر هستند . رعایت این ویژگی در کشورهای اروپایی و آمریکائی مورد توجه بوده و همیشه سعی شده از یک مهندس به عنوان سرپرست تیم عملیات عیب یابی کابل استفاده شود . چون اهداف عیب یابی کابل پیدا کردن محل عیب است که باید به طور سنجیده عمل شود . زیرا در غیر این صورت نه تنها عیبی پیدا نخواهد شد ، بلکه صدها عیب کوچک دیگر MICROFAULT   نیز به صورت یک عیب واقعی و کامل شده روی کابل بروز خواهد کرد .

  1. تجربه کاری

عملا حرفه عیب یابی کابل یک کار تجربی است و حدود ۷۰ درصد موفقیت یک عیب یاب در پیدا کردن محل عیب به تجربه او برمی گردد . بدیهی است که تجربه نیاز به زمان ، مطالعه و عشق به فراگیری و کار مستمر دارد . بنابراین کار تربیت نیروی انسانی در این رشته در مقطع زمانی کوتاه غیر ممکن است و سالیان دراز طول می کشد تا فردی در این زمینه مهارت و تجربه کافی را کسب کند.

  1. قدرت شنوائی

چون عملیات تشخیص محل عیب از روی سطح خاک با دریافت سیگنالهای آگوستیکی و پالسهای صوتی امکان پذیر است شرط داشتن قدرت شنوایی و قدرت تفکیک اصوات از یکدیگر از فاکتورهای تضمین کننده موفقیت عیب یاب است . به هر میزان گوش برای تشخیص و تفکیک این سیگنالها پرورش داده شود ، شانس موفقیت بیشتر خواهد بود .

  1. سازگاری با محیط کار

به طور کلی محیط کار یک عیب یاب در فضای کابل قرار دارد و زمان کاری او در این فضا می گذرد و او باید تمامی عمر کاری خود را در فضایی سپری کند که کابل عبور کرده است . چون زمان بروز عیب مشخص نیست او مجبوراست در هر زمان و در هر محیط و در هر شرایط آب و هوایی کار یافتن نقطه عیب را آغاز کند و به نتیجه نهایی دست یابد . از این رو باید برای کار در سرما ، گرما ، برف ، باران ، محیط های خلوت و شلوغ ، روشنایی، تاریکی و مسیرهای سر بسته و روباز و در نهایت میل و رغبت در رفت و آمد در مسیرهایی است که افراد کمتر میل به عبور از آن مکانها را دارند آمادگی کسب کند .

 

  1. مدیریت تصمیم گیری

یکی از مهمترین مسائلی که سبب می شود شانس موفقیت کمتر شود عدم قاطعیت در تصمیم گیری است . گاهی اوقات شک و تردید عیب یاب سبب می شود در تعیین دقیق محل عیب دچار تردید و اشکال گردد . پی آمد این تردید سبب تخریب نقاط مختلف و زیانهای مالی و اتلاف وقت پرسنل خواهد شد از این رو لازم است عیب یاب از مسائل مدیریتی و تصمیم گیری اطلاع دقیق داشته باشد و در شرایط حاد توان تصمیم گیری و اعمال قاطعیت در شرایط حاکم بر یافته ها را به نحوه مطلوب اعمال نماید .

  1. عشق و علاقه به این حرفه

در حرفه عیب یابی پیدا کردن هر عنصر معیوب یا هر نقطه اتصال به منزله یک گنج مدفون در زیر خاک است که از دید عیب یاب مخفی است . او می باید با استفاده از توان علمی و تجربه کاری اش و با اعمال شیوه ها و روشهای متعدد بکوشد که این گنج را پیدا کند . معمولا بوی نامطبوع هیدروکربنهای تجزیه شده عایق کابل ، که پس از ساعت ها تلاش در یافتن نقطه عیب به مشام می رسد ، آن قدر برای یک عیب یاب معطر است که خستگی کار را بر طرف می کند و بهترین شادی و نشاط را برای او به ارمغان می آورد .

  1. عملکرد تیمهای عیب یاب

عملکرد تیمهای عیب یاب در کشور ما ، در مقایسه با کشورهای اروپایی ، تا حدودی متفاوت است . معمولا بر حسب تعاریف و مندرجات چارت سازمانی مسئولیت های تیم عیب یاب تا مشخص شدن نقطه عیب به اتمام می رسد ؛ در حالی که در کشورهای اروپایی کار عیب یاب تا پایان تعمیرات کابل و آزمایش مجدد ادامه دارد ، و در همه مراحل حضور و نظارت مهندس یا سرپرست تیم عیب یاب ضروری است . چون هر گونه بی توجهی در مراحل بعدی از پیدا شدن نقطه عیب ممکن است سبب پیدایش عیوب جدیدتری روی کابل شود .

 

فصل اول

517

کابل  CABLE

چون کلیه مباحث بعدی اختصاص به عیب یابی کابل دارد ، لازم است ابتدا مطالبی به طور هر چند خلاصه در خصوص کابل بیان شود .

ابتدا یک تعریف جامع از کابل ارائه میشود و سپس با ذکر خواص و ویژگی های مهم آن ، به بحث عیب یابی کابل می پردازیم . البته شما به عنوان یک دانشجو و یا هنرجوی رشته برق تمامی ویژگی های مهم مربوط به کابل و ساختار تولید آن را آموخته اید.

 

تعریف کابل

518

به یک یا چند هادی الکتریکی کنار هم که نسبت به یکدیگر و محیط اطراف خود عایق بندی شده باشد و سطح ولتاژ روی عایق هادی های آن صفر ولت بوده و خواص سلفی و خازنی را نیز در بر داشته باشد کابل نامیده می شود .

فرآیند تولید کابل بسیار گسترده است . و برای عرضه تنها یک نوع کابل ، زنجیره ای از ماشین آلات عظیم صنعتی به کار گرفته می شود تا فقط یک نوع کابل تولید گردد .

معولا جهت تولید کابل ابتدا نوع جنس هادی ، شکل و اندازه سطح مقطع برای مقدار جریان مجاز قابل عبور از هادی مشخص می شود . قطر عایق جهت تحمل ولتاژ در کابلهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد .

519

پس از تهیه سیمهای عایق بندی شده بر حسب سفارش مشتری یا موارد مورد نیاز در کار تعداد معینی از این رشته ها را با ماشین به یکدیگر می بافند بطوریکه پس از اتمام کار سر تا سر کابل شکل مشخص و معینی را پیدا می کند . عمل پیچیدن هادیها به دور یکدیگر سبب می شود فازها دارای گام شوند و چون اندازه های گامها یکسان است بنابراین نقاط  گره و شکم موجود در روی هر گام به فواصل مساوی از یکدیگر قرار دارد .

اگر جنس عایق بکار گرفته شده در کابل از نوع کاغذ باشد پس از عملیات کاغذپیچی مجموعه آماده شده را ابتدا در کوره هوای گرم قرار می دهند تا رطوبت جذب شده از طریق هوا در زمان کاغذ پیچی خشک شود و بین لایه های نوار کاغذی هیچ گونه رطوبتی باقی نماند . سپس با قرار دادن کنف بین فضاهای خالی سعی می کنند که مقطع دایره شکلی را به کابل بدهند . البته در زمان آماده سازی فازها کار شماره گذاری و پیچیدن نوار کربنی و متالیزه روی فازها  به منظور مشخص بودن هر فاز و خنثی سازی میدان های الکتریکی نیز انجام می شود .

پس از انجام این عملیات مجموعه تهیه شده  را در مخازن روغن مذاب قرار می دهند تا کاغذ با جذب روغن کاملا اشباع شود . سپس جهت حفاظت در مقابل رطوبت محیط خارجی این رشته ها را بوسیله لایه ای از سرب یا مس و یا فلز آلومینیوم پوشش می دهند تا در موقع قرار گرفتن در زیر خاک حفاظت شده باشد.

به منظور افزایش عمر سرب مقداری مس یا قلع به آن می افزایند تا از سرعت اکسید شدن سرب کاسته شود . روکش سربی تهیه شده معمولا بوسیله نوارهای گونی قیری یا مواد PVC  پوشش داده می شود و پس از انجام تستهای مرسوم روتین کابل روی قرقره پیچیده شده و به بازار ارسا ل می گردد . معمولا روی هر قرقره کابلی هویت کابل درج شده است که درآن علاوه بر مشخصات عمومی محل مصرف آن معلوم است .

 

مقاومت کابل

هر هادی الکتریکی به منزله یک مقاومت الکتریکی به حساب می آید و چون فلزات از خواص PTC تبعیت می کند ( افزایش مقاومت با افزایش درجه حرارت ) . مقاومت هادی به صورت زیر محاسبه می شود .

 

 

مدار معادل کابل     EQUVALANT CIRCUIT

در انتقال انرژی الکتریکی حداقل به دو هادی نیاز داریم تا مدارمان کامل شود . مدار زیر که نشان دهنده خواص سیم های موجود در کابل است مدار معادل کابل را نشان  می دهد .

520

در این مدار R نشان دهنده مقاوت اهمی سیم ها ، L  بیان گر خاصیت سلفی C نشان گر خاصیت خازنی دو رشته از سیم های کابل است . در زمان عیب یابی کابل ها ما اجبارا از ولتاژ مستقیم استفاده می کنیم و در زمانی که کابل در شبکه توزیع قرار دارد ولتاژ آن از نوع متناوب است .

 


اثر جریانهای الکتریکی روی کابل

اثر جریان مستقیم DC CURRENT    

جهت مقاومت اهمی خالص نوع جریان تفاوتی در عملکرد آن ندارد . برای مثال یک لامپ ۱۰۰ واتی ۲۲۰ولتی را می توان با سری بستن حدود ۲۰ عدد باتری اتومبیل برای مدت تقریبا زیادی روشن نگاه داشت . ولی عملکرد عبور جریان مستقیم از سلف و خازن کمی تفاوت دارد .

اگر از یک سفل جریان مستقیم عبور کند واکنش سلف در مقابل عبور جریان مستقیم تقریبا برابر صفر اهم است . این موضوع را می توان از طریق رابطه ریاضی نیز اثبات کرد . مثلا اگر مقاومت ظاهری سلف در مقابل عبور جریان متناوب برابر XL=6.28FL باشد چون مقدار فرکانس در جریان مستقیم برابر صفر است بنابراین XL با واکنش سفل در مقابل جریان مستقیم عدد صفر خواهد بود معمولا مدار یک سلف ایده آل به صورت زیر ترسیم می شود که در ان مقدار R dc  به سمت صفر میل می کند .

521

استفاده از جریان مستقیم در عیب یابی سبب می شود که هیچ گونه افت ولتاژی در زمان آزمایش روی کابل وجود نداشته باشد و حجم دستگاه های عیب یاب نیز تا حد ممکن کوچک طاحی شود. عبور جریان متناوب از یک خازن سبب می شود خازن مقاومت ظاهری معادل XC را از خود نشان دهد . چون جریان مورد استفاده در عیب یابی از نوع مستقیم است بنابراین مقاومتی که خازن در برابر عبور جریان مستقیم از خود نشان می دهد بسیار زیاد و در حد بی نهایت است . این امر نشان  می دهد که کابل به عنوان یک خازن بزرگ در زمان آزمایش با ولتاژ مستقیم انرژی زیادی را در خود ذخیره خواهد کرد که مقدارش از رابطه زیر قابل محاسبه خواهد بود.

 

W=1/2 CV^2   انرژی ذخیره شده در خازن

W=1/2 LI^2   انرژی ذخیره شده در سلف

 

کابل های برق از نظر سطح ولتاژ انتقالی به گروه های فشار ضعیف( خانگی ) ، فشار متوسط (۲۰ کیلو ولت ) فشار قوی ( ۶۳ کیلو ولت ) و فشار فوق قوی ( ۶۳ تا ۲۳۰ کیلو ولت ) تقسیم بندی شده اند . جنس عایق این کابلها می تواند از کاغذهای اشباع شده از روغن و یا از مواد PVC باشد ( در کابل های فشار قوی از مواد PE&XLPE استفاده می شود ). پس به علت دقت در روند تولید و مواد مصرفی در کابل نوع و حجم اتصالی در آن ها متفاوت است . برای نمونه تعداد اتصالی های روی یک کابل فشار ضعیف و مدل های مختلف آن غیر قابل مقایسه با کابل های فشار قوی است . در کابل های فشار قوی که عایق های بسیار مقاومی دارند وبه وسیله گاز و روغن کنترل می شوند با وجود کنترل کننده های مختلف و آلارم های دریافتی به وسیله کنترل کننده ها ، کابل هرگز اجازه نمی دهد که فاز های داخل آن دچار نقص شوند ، در حالی که کابل های فشار ضعیف که جریان شان تنها به وسیله فیوزها محدود می شود به راحتی در معرض اتصالی قرار دارند.

 

 

اقسام کابل از نظر انتقال انرژی

کابل از نظر انتقال انرژی الکتریکی و سیگنال های صوتی به دو دسته تقسیم می شود :

 

کابل های برق

معمولا این گونه کابل ها به دو شکل مسلح و غیر مسلح ساخته می شوند . کابل های مسلح تحمل ضربه ، فشار ، رطوبت و سایر عوامل را دارند و در پوشش خاری آنها از سیم های فولادی  استفاده شده است اما کابلهای غیر مسلح تنها از نظر الکتریکی و رطوبت عایق بندی شده اند و تحمل ضربه و فشارهای زیاد را ندارند.

 

کابل های مخابراتی

چون این کابل ها تنها کار انتقلا اطلاعات و اصوات را به عهده دارند و جریان و ولتاژ زیادی از آنها عبور نمی کند بنابراین قطرهای کوچکی دارند و تعداد رشته سیم های آن بسیار زیاد است . معروف ترین کابل های مخابراتی فیبرنوری ، LAN،VAN و کابل های سیگنال ویدیوئی و اطلاعاتی است که از جهت نفوذ رطوبت در حد مطلوبی عایق بندی شده اند.

محل قرار گرفتن کابل ها

از کابل ها می توان در زیر خاک ، در زیر دریا ، و در هوای آزاد استفاده کرد به شرط  این که ساختار کابل  برای همان منظور طراحی شده باشد.

معایب و مزایای کابل

کابل به علت بالا بودن هزینه تمام شده در واحد طول و هزینه های اتصالات و تعمیر و نگهداری آن ، ضمن این که سرمایه ملی هر شرکت توزیع به حساب می آید ، اما بهدلیل داشتن هزینه های زیاد در همه جا مورد استفاده قرا ر نمی گیرد . تنها مزیت کابل امنیت در مقابل برق گرفتگی و عدم تاثیر منفی در زیبایی شهر است به همین جهت تقریبا در تمامی کشورها شعی شده است که در داخل محدوده های پرجمعیت و پرترافیک از آن بهره برداری شود . ولی کار انتقلا از محل تولید تا مدخل شهرها به وسیله خطوط انتقال نیرو که هزینه کم تری نسبت به کابل دارند و به اتصالات خاص و عیب یابی چندان مشکلی نیز نیاز ندارند صورت می گیرد.

 

نامگذاری کابل ها

هر کابل پس از تولید شناسنامه ای دارد که اسم و مشخصات کابل درآن درج شده است . استفاده از اسم کابل در کشورهای پیشرفته کاملا مرسوم است به طور ی که در زمان عیب یابی جدول های تهیه شده برای سرعت انتشار موج مطابق با همان کابل تنظیم می شود . ولی این کار در کشور ما به شکل مطلوب رایج نیست و کم تر عیب یابی را می توان یافت که از اسم کامل کابل استفاده کند.

 

قابل قبول ترین مرجع نام گذاری کابل VDE است ( انجمن مهندسان جمهوری فدرال آلمان ) که افراد عیب یاب را مجبور می کند قبل از اجرای عملیات عیب یابی حتما هویت کابل را بررسی کرده سپس با توجه به جدول های مربوط  به کابل به اجرای عملیات مختلف بپردازند.

 

 

فهرست مطالب

 

بخش اول اصول عیب یابی
مقدمه
فصل اول
– کابل و تعریف آن
– مقاومت الکتریکی کابل
– مدار معادل کابل
– اثر جریان مستقیم
– اقسام کابل از نظر انتقال انرژی
– محل قرار گرفتن و نام گذاری کابل ها
فصل دوم
– تعریف اتصالی کابل و انواع آن
– علل بروز اتصالی روی کابل
– عیوب مربوط به تولید
– عیوب مربوط به کابل کشی
– عیوب بهره برداری
– گره بندی اتصالی ها

فصل سوم
– ماشین عیب یاب کابل
– داخل کابین ماشین عیب یاب
– لوازم جانبی عیب یاب

فصل چهارم
– فرستندۀ صوتی
– بخش های مهم یک فرستنده
– بخش تطبیق امپدانس
– استفاده از فرستنده در عیب یابی
– تعیین عمق کابل
– روش توئیست
– روش پیدا کردن مفصل
– شناسایی یا تعیین کابل
– بررسی فلزات زیر خاک
– عیب یابی پوسته کابل

فصل پنجم
– مسیر یابی کابل
– آشکارسازی میدان های الکتریکی
– روش های اتصال فرستنده
– کوپلاژ مستقیم
– کوپلاژ غیر مستقیم

فصل ششم
– آزمایش عایق کابل با ولتاژ زیاد
– جریان های قابل قبول در زمان آزمایش
– عملیات کابل سوزی
– دستگاه کابل سوز
– نحوۀ سوزاندن کابل

فصل هفتم
– دستگاه انعکاس پالس
– بخش های اصلی رفلکتور
– روش های اندازه گیری
– اندازه گیری شکل موج
– تجزیه و تحلیل شکل موج
– شکل موج های واقعی

فصل هشتم
– نقطه یابی
– موارد استفاده از تخلیۀ الکتریکی
– شیوه های دریافت پالس

بخش دوم تمرین یک عیب یابی موفقیت آمیز

فصل نهم
– عیب یابی بدون ابزار
– عیب یابی با یک لامپ معمولی
– روش های غیر مخرب
– مراحل انجام یک عیب یابی موفق
– شروع کار عیب یابی
– الگو های عیب یابی
منابع و ماخذ

 

 

فهرست اشکال و جداول

فصل اول
شکل شماره ۱ – ۱ : قرقره های کابل
شکل شماره ۲ – ۱ : کارخانه کابل سازی
شکل شماره ۳ – ۱ : ساختمان اجزای تشکیل دهنده کابل
شکل شماره ۴ – ۱ : مدار معادل کابل
شکل شماره ۵ – ۱ : مدار سلف ایده آل

فصل دوم
شکل های شماره ۱ – ۲ : اتصالی سری
شکل های شماره ۲ – ۲ : اتصالی موازی
شکل های شماره ۳ – ۲ : رفلکس های مثبت و منفی
شکل های شماره ۴ – ۲ : اتصالی های بریدگی
شکل شماره ۵ – ۲ : اتصال مقاومت بالا
شکل شماره ۶ – ۲ : اتصال رطوبتی

فصل سوم
شکل شماره ۱ – ۳ : ماشین عیب یاب کابل
شکل شماره ۲ – ۳ : نمای داخلی ماشین عیب یاب

فصل چهارم
شکل شماره ۱ – ۴ : عمق یابی کابل
شکل شماره ۲ – ۴ : یافتن مفصل روی کابل
شکل شماره ۳ – ۴ : تغییر گام فازها در روش توئیست
شکل شماره ۴ – ۴ : حالات کویل ها
شکل شماره ۵ – ۴ : شناسایی کابل
شکل شماره ۶ – ۴ : روش افت ولتاژ متناوب
شکل شماره ۷ – ۴ : عیب یابی پوسته کابل

فصل پنجم
شکل شماره ۱ – ۵ : روش اتصال فرستندۀ یک فاز
شکل شماره ۲ – ۵ : اتصال جریان مقاومتی
شکل شماره ۳– ۵ : اتصال جریان خازنی
شکل شماره ۴ – ۵ : اتصال توئیست
شکل شماره ۵ – ۵ : اتصال پوسته محافظ و مسیر لولۀ آب
شکل شماره ۶ – ۵ : اتصال فرستنده صوتی به انبرک

فصل ششم
شکل شماره ۱ – ۶ : پل فلزی در محل دو قطعه
شکل شماره ۲ – ۶ : قسمت های فرعی دستگاه کابل سوز
شکل شماره ۳ – ۶ : نحوه اتصال دستگاه کابل سوز جهت سوزاندن کابل

فصل هفتم
شکل شماره ۱ – ۷: اندازه گیری به صریق مستقیم
شکل شماره ۲ – ۷: اندازه گیری به طریق مقایسه فازها
شکل شماره ۳ – ۷: اندازه گیری به طریق دیفرانسیل
شکل شماره ۴ – ۷: اندازه گیری به طریق کوپلینگ
شکل شماره ۵ – ۷: اندازه گیری به طریق اسپیلت
شکل شماره ۶ – ۷: شکل موج ضریب رفلکس ۱
شکل شماره ۷ – ۷: شکل موج ضریب رفلکس۲
شکل شماره ۸ – ۷: شکل موج ضریب رفلکس ۳
شکل شماره ۹ – ۷: شکل موج ضریب رفلکس ۴
شکل شماره ۱۰ – ۷: اشکال موج های کابل
شکل شماره ۱۱ – ۷: نحوه اتصال رفلکتور به کابل
شکل شماره ۱۲ – ۷: شکل منحنی کابل ۱
شکل شماره ۱۳ – ۷: شکل منحنی کابل ۱
شکل شماره ۱۴ – ۷: شکل موج واقعی

فصل هشتم
شکل شماره ۱ – ۸: مدار داخلی دستگاه مولد ضربه ای
جدول شماره ۱ – ۸ : Technical Specification
شکل شماره ۲ – ۸ : دستگاه SWG با کابل اتصال کوتاه
شکل شماره ۳ – ۸ : دستگاه SWG با کابل بریده
شکل شماره ۴ – ۸ : دستگاه SWG ولتاژ بالا با کابل بریده
شکل شماره ۵ – ۸ : استفاده از عقربه گیرنده برای رفع اتصالی کابل

فصل نهم
شکل شماره ۱ – ۹ : مدار برق خانه
شکل شماره ۲ – ۹ : شمای فنی سیم کشی خانه
شکل شماره ۳ – ۹ : محل اتصالی ها
شکل شماره ۴ – ۹ : دستگاه ثبات و کابل
شکل شماره ۵ – ۹ : روش شیب پتانسیل
جدول شماره ۱ – ۹ : فرم اندازه گیری مقاومت و ولتاژ نقطه اتصال
شکل شماره ۶– ۹ : منحنی فازها
جدول شماره ۲ – ۹ : فرم اندازه گیری اهمی و ولتاژی کابل اتصال
شکل شماره ۷ – ۹ : الگوی عیب یابی فاز R و منحنی عملیات کابل سوزی
شکل شماره ۸ – ۹ : الگوی عیب یابی فاز S و منحنی در حالت مقایسه
شکل شماره ۹ – ۹ : الگوی یافتن نقطه اتصال فاز
شکل شماره ۱۰ – ۹ : الگوی عیب یابی فازT

 

تصاویر فایل پروژه :

522 523 524

525 526 527

 

 

خرید آنلاین پروژه

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

 

  • فرمت فایل : Word –  تعداد صفحات : ۱۱۴ صفحه
  • حجم فایل : ۴٫۰۸ مگا بایت
  • برای دانلود مقالات و پروژه های بیشتر در گرایش قدرت اینجا کلیک کنید.

درصورت بروز مشکل در هنگام خرید با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

ایمیل مدیریت پارسی برق : admin@parsibargh.com