پروژه تأثیر تولید پراکنده بر شبکه توزیع (DG)

پروژه تأثیر تولید پراکنده برشبکه توزیع (DG)،پایان نامه تأثیر تولید پراکنده برشبکه توزیع (DG)،پروژه تولید پراکنده،پایان نامه تولید پراکنده،تولید پراکنده،مقاله تولید پراکنده،دانلود پروژه تولید پراکنده،دانلود پایان نامه تولید پراکنده،دانلود مقاله تولید پراکنده،تاثیر تولید پراکنده بر شبکه توزیع،پروژه های برق،مقاله های برق،تولید پراکنده در شبکه توزیع

مقدمه

استفاده از مولدهای کوچک برای تولید برق بعد از ایجاد نیروگاه‌های بزرگ رنگ باخت اما با پیشرفت تکنولوژی‌های تولید برق در مقیاس کوچک و ایجاد تجدید ساختار در صنعت برق و مسائل زیست‌محیطی، باعث مطرح شدن مجدد این مولدها در صنعت تولید برق شده است. در این فصل اول ابتدا به مزایای مولدهای تولید پراکنده که نامتمرکز یا فراگیر نیز نامیده می‌شوند، می‌پردازیم. سپس به قابلیت‌ها و کارکردهای مهم بخصوص مسائل محیط زیستی و معرفی چند تکنولوژی استفاده از منابع تجدیدپذیر برای تولید برق می‌پردازیم و در انتها اشاره داریم به مسائل اقتصادی و روند استفاده از تولید پراکنده در جهان و لزوم توجه به آن در کشور.

 

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه گردد

 

 

 

تولید پراکنده یا DG (Distributed Generation) عموماً عبارتست از تولید برق در محل مصرف اما گاهاً به تکنولوژی‌هایی گفته می‌شود که از منابع تجدیدپذیر برای تولید برق استفاده می‌کنند. چیزی که عموماً مورد قبول است، این است که این مولدها صرف نظر از نحوه تولید توان آن‌ها، نسبتاً کوچک بوده و ظرفیت آنها معمولاً کمتر از MW300 می‌باشد و مستقیماً به شبکه توزیع وصل می‌شوند.

بالا رفتن هزینه‌های انتقال و توزیع، به مولدهای تولید پراکنده این امکان را می‌دهد که برق تولیدی خود را به قیمتی ارزان‌تر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. بخصوص در سیستم‌های تجدید ساختار شده، تولید پراکنده می‌تواند در مناطقی که دارای LMP (Local Marginal Price) بالاتری هستند، توجیه اقتصادی داشته باشد. علاوه بر این، تولید پراکنده امکان استفاده از منابع پاک برای تولید برق را می‌دهد

پیشرفت و توسعه جوامع صنعتی در مقیاس وسیع با استفاده از انرژی میسر شده است و انرژی  ابزاری سیاسی و اقتصادی است که امنیت کشورها به ان وابسته است . آلودگی محیط زیست در اثر احتراق سوختهای فسیلی و شتاب فزاینده در جهت به پایان بردن منابع انرژی دو بحران بزرگی هستند که امروزه بشر با آنها رو به روست . تحولات جهانی در زمینه توجه به حفظ محیط زیست و فنا پذیر بودن منابع فسیلی ، گرایش به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را سرعت بخشیده و روز به روز توجه بیشتری را به خود معطوف می کند . مهمترین عامل تعیین کننده در این رهگذر  صرفه جویی در زمان است .

استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر در شبکه های توزیع انرژی تجدیدپذیر در شبکه های توزیع انرژی با عنوان منابع تولید پراکنده برای بارهای مصرفی پراکنده و کم در مناطق دور افتاده نظیر روستاهای دور افتاده و جزایر کم جمعیت می تواند راهکار مناسبی جهت کاهش هزینه های اقتصادی ، کاهش آلودگی محیط زیست و افزایش بهره وری انرژی گردد .همچنین از انجایی که مهمترین هدف از استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر ، کاهش هزینه هاست لذا لازم است تا بررسی های اقتصادی دقیقی برای شبکه های توزیع مورد نظر صورت گیرد و نوع منبع انرژی لازم برای تأمین بارهای مصرفی و مقدار انرژی تولید شده با توجه به سایر پارامترها نظیر نوع و اندازه بارهای مصرفی و نرخ تغییراتشان ، هزینه احداث و بهره برداری نیروگاههای بادی یا خورشیدی و مقایسه آن با هزینه سوخت مصرفی نیروگاهها ، هزینه احداث و بهره برداری شبکه برق سراسری در منطقه و نرخ برق مصرفی آن توسط مشترکان ، شرایط جغرافیایی محیط برای استفاده از انواع انرژی های تجدیدپذیر ممکن و … مد نظر قرار گیرد .

شبکه های توزیع سنتی به صورت بهره برداری می شوند ، بنابراین طراحی سیستم حفاظت برای این شبکه ها چندان پیچیده نیست . اما با توجه به این که در چند سال گذشته توجه زیادی به نصب واحدهای DG در شبکه های توزیع شده است و حضور این منابع ماهیت شعاعی بودن شبکه توزیع را از بین می برند ، حضور منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع مشکلات زیادی را برای طراحی سیستم حفاظت این شبکه ها بوجود آورده است .

توضیح در مورد بعضی از این مشکلات و برخی از راه حلهایی تا کنون برای غلبه بر آنها ارئه شده است در اینجا فقط به ذکر برخی از آنها بسنده می شود .

  • تریپ اشتباه فیدرها
  • تریپ اشتباه واحدهای تولیدی
  • کور شدن حفاظت
  • افزایش و کاهش سطح اتصال کوتاه
  • جزیره ای شدن ناخواسته
  • جلوگیری از باز بست اتوماتیک
  • باز بست غیر سنکرون

که همه این عوامل در مجموع سبب می شوند تا ضرورت تجزیه و تحلیل تبعات ناشی از ورود DG ها بر روی سیستم های حفاظتی شبکه توزیع بیشتر احساس گردد .

در ابتدای تولید الکتریسیته و آغاز مصرف انرژی الکتریکی منابع کوچک و پراکنده ای نظیر رودخانه ها و توربین های کوچک آبی برای تولید انرژی الکتریکی بکار گرفته شدند . در واقع ایده تولید پراکنده ایده ای قدیمی و مربوط به اواخر قرن ۱۹ میلادی است . خیلی زود با پیشرفت سریع صنعت برق و ساخت ماشین های عظیم الجثه ی تولید کننده و دریافت کننده ی انرژی برق مولدهای کوچک و محلی انرژی به نیروگاههای چند صد مگاواتی که شمار زیادی از مصرف کنندگان دور و نزدیک را تحت پوشش قرار می دادند ، تبدیل شدند . اکنون پس از گذشت نزدیک به یک قرن از بهره برداری انسان از انرژی الکتریکی برای تأمین رفاه و آسایش بیشتر ، طراحان و برنامه ریزان صنعت برق در سراسر دنیا به ایده تولید پراکنده روی آورده ، در جهت کوچک سازی حجم مراکز تولید و سطح تحت پوشش آنها تلاش می کنند . در این پروژه وضعیت تولید انرژی در سالهای اخیر مورد بررسی واقع می شود و تولید پراکنده به عنوان روشی کارآمد در تأمین انرژی مورد نیاز مصرف کنندگان معرفی می شود . به بررسی سهم تکنولوژیهای تولید پراکنده در بازار تولید برق می پردازیم و انواع تکنولوژی های تولید پراکنده از منظر منبع انرژی همراه با مزایای تولید از منابع انرژی تجدید پذیر را تشریح می کنیم . استفاده از مولدهای DG در سیستم توزیع ، منافعی را برای شرکت های تولید کننده ، مصرف کنندگان برق و به طور کلی جامعه به همراه دارد . کاهش تلفات خطوط ، بهبود پروفیل ولتاژ ، کاهش انتشار گازهای آلاینده ، ارتقاء امنیت و اطمینان شبکه ، بهبود کیفیت توان ، آزادسازی ظرفیت سیستم های توزیع و انتقال ، به تعویق افتادن سرمایه گذاری برای توسعه شبکه ، ارتقاء بهره وری و افزایش امنیت برای بارهای حساس و پراهمیت شبکه های توزیع از نتایج مثبت بکارگیری DG برای تولیدکنندگان و متصدیان شبکه است .

 

 

۱-۲- تولید پراکنده  (DG)

تعاریفی که برای تولید پراکنده ارائه شده است، تا حدودی متفاوت است. IEEE، تولید برق توسط وسایلی که به اندازه کافی از نیروگاه‌های مرکزی کوچک‌تر باشند و قادر به نصب در محل مصرف هستند را به عنوان تولید پراکنده تعریف کرده است. IEA، واحدهای تولیدکننده توان در محل مصرف یا در داخل شبکه توزیع که توان را به طور مستقیم به شبکه توزیع محلی تزریق می‌کنند را DG معرفی می‌کند، اما CIGRE، شرط غیر قابل دیسپچ شدن را برای این مولدها ذکر کرده است.

اتصال DGها به شبکه توزیع علی رغم مزایایی که برای شبکه دارد، اما اتصال آنها به شبکه باعث ایجاد هارمونی در شبکه و کاهش امپدانس اتصال کوتاه می‌شود. ضمناً اگر در هنگام خاموشی DG متصل به شبکه به صورت جزیره‌‌ای کار کند، می‌تواند برای تعمیرکاران شبکه خطرناک باشد.

اما این مسائل باعث نادیده گرفتن مزایای این نوع مولدها نمی‌شود، همانگونه که جدول ۱ نشان می‌دهد، استفاده از این مولدها در جهان در حال افزایش باشد.

531

– ۲-۱ تولید

بسیاری از کارخانجات، ادارات و خصوصاً بیمارستان‌ها نیاز به منابعی با قابلیت اطمینان بالا برای تولید الکتریسیته و سیستم‌های گرمایی هواساز و آب گرم دارند. برای بالا بردن قابلیت اطمینان منابع تغذیه و کاهش هزینه‌ها، برخی از ادارات و کارخانجات، از تولید ترکیبی یا کارخانجات انرژی کلی استفاده می‌کنند که اغلب از مواد اضافی نظیر آشغال چوب یا گرمای اضافی حاصل از یک فرآیند صنعتی، برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کنند. در برخی موارد، الکتریسیته از یک سوخت تغذیه شده به صورت محلی مانند گاز طبیعی یا گازوئیل تولید می‌شود و سپس از گرمای اضافی منبع انرژی گرمایی ژنراتور برای فراهم آوردن آب داغ و نیز گرمایش صنعتی استفاده می‌کنند. هنگامی که یک فرآیند صنعتی نیازمند مقادیر زیاد گرمایی است که از منابع غیرالکتریکی نظیر سوخت‌های فسیلی یا زیست‌جرمی تأمین می‌شود، استفاده از یک کارخانه تولید ترکیبی مقرون به صرفه است.

۱- ۲-۲ مسائل نظارتی و تکنولوژیکی

تا کنون مسایل نظارتی و تکنلوژیکی بدین مفهوم بوده است که الکتریسیته تولید شده توسط مصرف‌کننده‌های خانگی را نمی‌توان به راحتی و بدون خطر با تغذیه توان ورودی همراه کرد. شرکت‌های الکتریکی بایستی توانایی جداسازی بخش‌های شبکه برق را داشته باشند، وقتی که یک خط از کار می‌افتد، کارگران بایستی از قطع بودن برق قبل از کار روی آن مطمئن باشند. آنها همچنین وقت زیادی را صرف می‌کنند تا کیفیت برق را در شبکه‌شان حفظ کنند. تأسیسات پراکنده برق هم می‌تواند کنترل این موارد را مشکل‌تر کند.

با ظهر تجهیزات الکترونیک قدرت با قابلیت اطمینان بالا، نصب تجهیزات تولید ترکیبی حتی با اندازه‌های خانگی، اقتصادی و بی‌خطر شده است. این تأسیسات می‌توانند آب داغ خانگی، الکتریسیته و گرمایش خانگی را تولید کنند و انرژی اضافی را به شرکت برق بفروشند. پیشرفت در الکترونیک موجب ساده شدن دسترسی به مسایل امنیتی و کیفی شرکت‌های الکتریکی شده است. برای برطرف کردن موانع رسیدن به افزایش سطوح تولید پراکنده، تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند توسط تضمین عملکرد تولیدهای متمرکز و پراکنده بر روی یک زمینه با سطح متغیر اقدام کنند.

در ایالات متحده، قانون فدرال از شرکت‌های الکتریکی می‌خواهد که برق را از تولیدکنندگان مستقل که تحت پوشش قوانین و بیمه هستند، خریداری کنند.

تولید پراکنده به سوخت فسیلی محدود نشده است. برخی از کشورها و مناطق در حال حاضر دارای منابع انرژی تجدیدپذیر قابل توجهی در توربین‌های بادی و احتراق زیست‌جرمی هستند. افزایش تولید پراکنده نیازمند تغییر در فن‌آوری مورد نیاز برای مدیریت انتقال و توزیع الکتریسیته است. در این صورت نیاز فزاینده‌ای به اپراتورهای شبکه برای مدیریت شبکه‌ها به صورت فعال به جای غیرفعال وجود خواهد داشت. با افزایش مدیریت فعال، مزایای اضافی برای مصرف‌کننده‌ها به وجود خواهد آمده که این مزایا به صورت معرفی با حق انتخاب‌های بیشتری به نسبت خدمات تغذیه‌ی انرژی و رقابت بیشتر خواهد بود. اما به هر حال رفتن به سوی مدیریتی فعال‌تر، می‌تواند مشکل باشد. شبکه‌های توزیع الکتریسیته یک حق انحصار طبیعی هستند و بنابراین بشدت قانونمند شده‌اند تا هزینه زیادتری با کار مصرف‌کننده‌ها بدست نیاورند. سرمایه‌گذاری شبکه یک معیار کلیدی برای تعیین هزینه‌هایی است که شبکه می‌تواند به مصرف‌کننده‌ها بدهد.

شبکه‌های سعی می‌کنند تا مزایای‌شان را در چارچوب کاری فراهم شده توسط قوانین‌شان، حداکثر کنند. در حال حاضر چنین قوانینی خیلی مناسب تشویق به انجام رفتارهای ابداعی توسط شبکه‌ها نیستند. به نظر می‌رسد که این امر هم برای توسعه شبکه‌ها و هم برای زیاد شدن سطح تولید پراکنده که به شبکه‌ها اضافه می‌شود، مانع ایجاد کند. اما نشانه‌هایی وجود دارد که مقامات نظارتی در حال آشنا شدن هر چه بیشتر با موانع بالقوه هستند و در حال ارائه قوانین هزینه‌های اتصال و شرایطی برای فعال کردن تولید‌کننده‌های پراکنده برای شرکت در بازار الکتریسیته هستند. اوفجم، تنظیم‌کننده گاز و الکتریسیته در بریتانیا، برای اپراتورهایی از شبکه توزیع الکتریسیته (DNOها) که روی تحقیق و توسعه راه‌حل‌های ابداعی شبکه برای سازگار کردن تولید پراکنده سرمایه‌گذاری می‌کنند، تسهیلاتی فراهم کرده است.

علی رغم وجود پتانسیل تولید، بخش عظیمی از تغذیه برق از طریق منابع انرژی غیرمتمرکز، اعتبارات انرژی، کنترل جمعیت و پایداری سیستم کماکان موارد مهمی‌اند که گسترش این فن‌آوری را محدود می‌کنند.

برای حفظ کنترل و پایداری سیستم قدرت در برخی از شبکه‌ها، مصرف‌کننده‌های همسایه بایستی تمامی توان الکتریکی‌ای را که ممکن است یک مصرف‌کننده (که تولیدکننده هم هست) تولید کند، استفاده کنند. این امر تضمین می‌کند که یک جریان توان الکتریکی خالص از ژنراتور به مصرف‌کننده در شبکه توزیع وجود دارد، حتی اگر در توزیع محلی یک برون‌ریزی محلی وجود داشته باشد.

۱- ۳- مزایای استفاده از تولید پراکنده

استفاده از DG شاید در بعضی مواقع دارای صرفه اقتصادی نباشد، اما علاوه بر صرفه اقتصادی مسائل دیگری نیز در استفاده از این مولدها دخیل هستند که باعث استفاده روزافزون از این تکنولوژی تولید توان شده که تعدادی از این مزایا عبارتند از:

۱- ۳-۱- تولید برق اضطراری

مهم‌ترین کاربرد DG استفاده از آن برای تولید برق اضطراری برای مصرف‌کنندگان خاص مانند بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و حتی هتل‌ها می‌باشد که برای آنها مسائل اقتصادی در مقابل مسائلی چون عدم قطعی برق در درجه دوم قرار دارد.

 

۱- ۳-۲- کیفیت توان و قابلیت اطمینان

DG کیفیت توان را بهبود می‌بخشد و قابلیت اطمینان را افزایش می‌دهد. IEA تهیه توان قابل اطمینان را به عنوان مهم‌ترین چهره آینده بازار برق برای مولدهای پراکنده نام برده است. زیرا این مولدها از شبکه انتقال استفاده نمی‌کنند و بنابراین از حوادثی که در شبکه انتقال می‌تواند موجب قطع برق مشترک شود در امان است. چنانچه این واحدها مستقیماً به مشترک وصل شده باشند، در صورت قطع برق، شبکه توزیع نیز می‌تواند برق مشترک را به صورت جزیره‌ای تأمین نماید. در حالت اتصال به شبکه می‌توان با شرکت برق بر مبنای نرخ مصوب تبادل انرژی داشت.

۱- ۳-۳-تولید برق و گرما به صورت همزمان

با استفاده از پدیده تولید همزمان برق و حرارت و یا سرما (Congeneration) در میکروتوربین‌ها راندمان DG از نیروگاه‌های سیکل ترکیبی نیز بالاتر رفته و به حدود ۹۰-۸۰ درصد انرژی شیمیایی سوخت می‌رسد.

افزایش قابل توجه راندمان در کشورهایی که انرژی (برق و سوخت) دارای قیمت واقعی می‌باشد، بسیار قابل توجه است و انگیزه‌ای است بسیار قوی برای استقرار واحدهای DG در محل مصرف. اضافه کردن مبدل حرارتی به واحد مولد برق، قیمت مجموعه را بالا می‌برد اما در عوض همراه با هر کیلووات انرژی الکتریکی تولیدی، حدود دو کیلووات انرژی حرارتی برای مصارف گرمایشی و سرمایشی برداشت می‌شود و این خود هزینه سرمایه‌گذاری و نیز هزینه سوخت و نگهداری واحدهای سنتی تأسیسات حرارتی و تهویه مطبوع را کاهش می‌دهد. ضمناً همراه با گازهای خروجی از میکروتوربین‌ها مقداری گرما و گاز CO2 نیز به محیط زیست آزاد می‌شود که می‌توان CO2 موجود را به طور مستقیم وارد گلخانه‌ها کرده و از گاز تولیدی توسط این مولدها نیز استفاده نمود.

۱ ۳-۴- پیک سائی

اغلب تولید برق در ساعات پیک مصرف توسط DGها در کشورهایی که از سیاست چندنرخی در شبکه برق خود بهره‌مند هستند، برای مصرف‌کنندگان مقرون به صرفه است که این مسئله باعث کاهش بار شبکه در ساعات اوج مصرف می‌شود که علاوه بر صاحبان DGها برای مصرف‌کنندگان شبکه که از تولید پراکنده استفاده نمی‌کنند نیز مفید می‌باشد.

۱- ۴- تولید پراکنده و مسائل زیست‌محیطی

طبق پیمان کیوتو کشورهای عضو اتحادیه اروپا ملزم به کاهش اساسی در تولید گازهای گلخانه‌ای (Green House Gasses) خود شده‌اند. در کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز، ۴۵ درصد از آلودگی‌های کربنی تا سال ۲۰۱۰ ناشی از تولید توان الکتریکی خواهد بود، بنابراین دولت در این کشورها تصمیم دارد که ۱۰ درصد از تولیدات برق خود را تا سال ۲۰۱۰ و ۲۰ درصد تا سال ۲۰۲۰ را از طریق منابع تجدیدپذیر انرژی تأمین نماید و به این ترتیب ۶۰ درصد از آلودگی‌های کربنی ناشی از تولید انرژی الکتریسیته را تا سال ۲۰۵۰ کاهش دهد. این تقاضای تولید بر اساس تولید برق توسط DGها و از منابع تجدیدپذیری نظیر انرژی باد، انرژی خورشید و بیوماس تأمین خواهد شد.

532

– ۵- فن‌آوری‌های تولید پراکنده از منابع تجدیدپذیر

۱- ۵-۱- توربین‌های بادی

انرژی باد از فراوان‌ترین منابع تجدیدپذیر می‌باشد که استفاده از آن مقوله‌ای جدیدی نیست و سال‌ها قبل کشف برق از آن برای به گردش درآوردن آسیاب‌های بادی استفاده می‌شده است که امروزه با توجه به عدم آلایندگی محیط زیستی این انرژی از آن در تولید برق استفاده می‌شود.

در این روش، باد شبیه آسیاب بادی پره‌های توربین به می‌چرخاند و آن نیز به نوبه خود شفت ژنراتور را به گردش وامی‌دارد. اگرچه مشخصات انرژی مزارع توربین‌های بادی بزرگ بسیار شبیه به نروگاه‌های متمرکز شده است، اما ترکیب توربین‌های بادی با سیستم باطری و سلول‌های خورشیدی برای خدمات‌دهی به ناحیه kw25-10 می‌تواند بکار برده شود.

 

۱- ۵-۲- فتوولتائیک (PV)

انرژی نور خورشید الکترون‌های سلول فتوولتائیک را وادار به حرکت می‌کنند. هر سلول A 2-4 را با توجه به اندازه سلول با ولتاژ خروجی ۰٫۵ V تأمین می‌کند. البته محدودیت‌های فتوولتائیک بیشتر از سایر مولدهاست، توان خروجی نسبتاً پایین، قیمت بالای سلول‌های فتوولتائیک‌ مشخصات جغرافیایی و آب و هوایی خاص برای تولید توان از جمله این محدودیت‌ها می‌باشند. با این حال با توجه به پاکی انرژی تولیدی، تولید برق توسط فتوولتائیک مورد توجه است.

فهرست مطالب

– چکیده

– فهرست

– مقدمه

فصل اول : تولید پراکنده و مزایای استفاده از آن

۱- ۲- تولید پراکنده (DG)

۱- ۲-۱- تولید

۱- ۲-۲- مسائل نظارتی و تکنولوژی

۱- ۳- مزایای استفاده از تولید پراکنده

۱- ۳-۱- تولید برق اضطراری

۱- ۳-۲- کیفیت توان و قابلیت اطمینان

۱- ۳-۳- تولید برق و گرما به صورت همزمان

۱-۳-۴- پیک سائی

۱- ۴- تولید پراکنده و مسائل زیست ‌محیطی

۱- ۵- فن‌آوری‌های تولید پراکنده از منابع تجدیدپذیر

۱- ۵-۱- توربین‌های بادی

۱- ۵-۲- فتوولتائیک (PV)

۱- ۵-۳- پیل سوختی (Fuel Cell)

۱- ۶- ارزیابی اقتصادی فن‌آوری‌های تولید پراکنده

۱- ۷- ضرورت‌های رویکرد ایران

فصل دوم : تحلیل و بررسی ویژگی های اقتصادی استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر به عنوان منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع

۲-۱-منابع انرژی های تجدیدپذیر و ویژگی های آنها

۲-۲-نتایج شبیه سازیهای انتخاب بهینه اقتصادی توسط نرم افزار HOMER

۳-۲-نتایج شبیه سازیهای انتخاب بهینه اقتصادی توسط نرم افزار VIPOR

فصل سوم: کاربرد تئوری گراف برای حفاظت تطبیقی و گسترده در شبکه های توزیع با حضور منابع تولید پراکنده

۳-مبانی استفاده از تئوری گراف در حفاظت

۳-۱-واحد – رله و کاربرد آن

۳-۲-دیاگرام وابستگی

۳-۳-مجموعه نقاط شکست

۳-۴-ماتریس توالی نسبی

۳-۴-شبیه سازی شبکه نمونه

فصل چهارم: ارزیابی تأثیر سیستمهای تولید پراکنده بر عملکرد شبکه های توزیع برق با مطالعه موردی مولدهای فتوولتاییک

۴-۱- تولید انرژی

۴-۲-تولید پراکنده

۴-۳-انواع تکنولوژی های تولید پراکنده

۴-۴-سهم تکنولوژی های تولید پراکنده در بازار تولید برق

۴-۵-کارایی سیستمهای تولید پراکنده در شبکه توزیع

۴-۶-سنجش کارآیی مولدهای DG درشبکه

۴-۷-شاخص های سودمندی سیستمهای در شبکه توزیع

۴-۸-شاخص بهبود پروفیل ولتاژ

۴-۹-شاخص کاهش تلفات خط

۴-۱۰-شاخص کاهش تاثیرات محیطی

۴-۱۱-شاخص حساسیت با هدف اصلاح ولتاژ شین های شبکه

۴-۱۲-نصب سیستمهای فتوولتاییک در شبکه سیوانلار

۴-۱۳سودمندی مولدهای فتوولتاییک بر اساس شاخص های سودمند

نتیجه گیری

فهرست علائم

کلمات اختصاری

منابع و مآخذ

 

تصاویر فایل پروژه :

533 534 535

536

 

 

 

خرید آنلاین پروژه

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

 

  • فرمت فایل : Word –  تعداد صفحات : ۸۰ صفحه
  • حجم فایل : ۴٫۰ مگا بایت
  • برای دانلود مقالات و پروژه های بیشتر در گرایش قدرت اینجا کلیک کنید.

درصورت بروز مشکل در هنگام خرید با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

ایمیل مدیریت پارسی برق : admin@parsibargh.com