مقاله عملکرد اینورتر شبکه کوچک در حالت قطع و وصل شبکه – پاورپوینت میکروگرید – مقاله میکروگرید – سمینار میکروگرید

میکروگریدها مجموعه ایی از منابع تولید و مصرف کننده ها در سطح LV هستند که میتوانند در دو مد عملکردی متصل به شبکه و جزیرهایی بهره برداری شوند این ویژگی میکروگرید به افزایش قابلیت اطمینان برای بارهای درون میکروگرید می انجامد . برای پیاده سازی میکروگرید هنوز مشکلاتی وجود دارد یکی از این مشکلات اساسی ، حفاظت آن است.

میکروگرید,مقاله میکروگرید,سمینار میکروگرید,پاورپوینت میکروگرید,ریز شبکه,مقاله ریز شبکه,سمینار ریزشبکه,شبکه کوچک,پروژه میکروگرید,اینورترشبکه کوچک,اینورترمیکروگرید,مقالات برق,پروژه های برق,مقاله برق,دانلود پروژه های برق,ریزشبکه ها,دانلودمقالات برق,پایان نامه برق,پایان نامه میکروگرید

قابلیت تغییر مد عملکردی میکروگرید، تغییر زیاد جریان اتصال کوتاه برای خطاهای داخل میکروگرید را به دنبال دارد در کنار این مساله با توجه به حضور بالایی که برای منابع تجدیدپذیر در میکروگرید در نظر گرفته شده است، جریان خطا در حالت جزیرهای کوچک خواهد بود. با توجه به ضرورت هماهنگی رله ها در شبکه با یکبار تنظیم نمیتوان انتظار حفاظت با سرعت و حساسیت بالا را از سیستم حفاظتی که فقط متکی به دامنه ی جریان است، داشت. در این مقاله با بهره گیری از گروهای تنظیمی که رله ها دارند حفاظت تطبیقی پیشنهاد شده که باعث افزایش حساسیت و سرعت سیستم حفاظتی شده است .

برای ادامه توضیحات به ادامه مطلب بروید

 

میکروگرید یک شبکه کوچک و قابل کنترل است . که از بار و قدرتهای کوچک تشکیل شده است که انرژی و توان را برای بار محلی فراهم می کند . کنترل پیچیده میکروگرید بوسیله اینور تر میکروگرید انجام می شود. در این مجموعه دو حالت قطع و وصل شبکه برای اینور تر میکروگرید در نظر گرفته شده است . در حالت عملکرد وصل از ردیابی جریان هیستر  زیس به کمک تنظیم جریان خروجی به شبکه به منظور تامین انرژی انتقال استفاده می کند. در حالت قطع از کنترل حلقه بسته ولتاژ با تنظیم ولتاژ خروجی به منظور حصول ولتاژ بار پایدار استفاده می کند. وقتی شبکه با خطا بامواجه شد اینور تر بطور پیوسته بین دو حالت کاری وصل و قطع  سوئیچ می کند.

 

مشکلات حفاظتی در میکروگرید
مشکلات حفاظتی میکروگرید ناشی از دو عامل اساسی کاهش و تغییر زیاد جریان خطا با تغییر مد عملکردی از حالت متصل به شبکه به حالت جزیرهایی میباشد که در ادامه به بررسی دلایل این دو عامل پرداخته میشود .
کاهش جریان خطا دلایل عمدهی کاهش جریان خطا در مد جزیرهایی میکروگرید از قرار زیر است :

جدا شدن از شبکه  میکروگرید تا هنگامی که به شبکه متصل است اگر خطایی درون میکروگرید رخ بدهد سهم زیاد وعمدهایی از جریان خطا از سمت شبکه به نقطه ی خطا میریزد و با جدا شدن از شبکه این جریان دیگر وجود نخواهد داشت و جریان خطاهایی که در میکروگرید رخ میدهد نسبت به حالت متصل به شبکه کاهش قابل ملاحظه ایی پیدا میکند .

حضور DG های اینورتری  

بهره گیری از انرژی های نو در میکروگرید و وارد کردن این نوع انرژی ها به شبکه از راه میکروگرید یکی از اهداف اساسی در پیاده سازی میکروگریدها است. منابع انرژی های نو مانند یا با DC بدلیل ماهیت برق تولیدیشان که PV,FC,MT فرکانسی غیر از فرکانس قدرت است، برای وصل شدن به شبکه نیازمند اینورترها و ادوات الکترونیک هستند و ادوات الکترونیک بدلیل محدودیت سوئیچ هایشان در عبور جریانهای بالا جریان آنها، در زمان رخ دادن خطا محدود میشود که۱ برابر تا ۲ برابر جریان نامی در مقالات / این محدودیت از ۲ بیان شده است که این مساله به مشخصات سوئیچ ها برمیگردد در مقایسه با DG های سنکرون که جریان خطای آن ها میتوانند تا ۵ برابر جریان نامیشان برسد.حضور بالای منابع تولید پراکنده که از طریق ادوات الکترونیک قدرت به شبکه متصل میشوند، نیز کاهش مضاعف جریان خطا در مد جزیرهایی میکروگرید را در پی دارد.

 

میکروگریدها با توجه به قابلیت بهره برداری در دو مد عملکردی جزیرهایی و متصل به شبکه با مشکلات حفاظتی روبه رو میشوند . این مشکلات ناشی از تغییر زیاد جریان خطا و کاهش شدید جریان خطا در حالت جزیرهایی میکروگرید است و همانگونه که نشان داده اگر رله ها فقط یکبار تنظیم شوند به صورتی که رله ها در همه ی شرایط بهره برداری هماهنگی بینشان از بین نرود ، حساسیت و سرعت عملکرد سیستم حفاظتی کاهش مییابد . با توجه به تغییرات زیادی که تغییر مد عملکردی میکروگرید در پخش بار و جریان های اتصال کوتاه به وجود میآورد نشان داده شد که اگر برای هر مد عملکردی میکروگرید یک تنظیم جداگانه در نظر گرفته شود زمان عملکرد و حساسیت رله ها تا حد زیادی بهبود می یابند. برای دستیابی به این منظور از تنظیمهای موجود بر روی رله ها استفاده شده است . به این صورت که با تغییر مد عملکردی میکروگرید گروه تنظیمی رله ها نیز تغییر میکند.

 

فهرست مطالب

– میکرو گرید یا شبکه کوچک چیست؟

– روشهای تولید انرژی بصورت پراکنده

– مزایای و موانع احداث نیروگاههای کوچک

– ساختار ساده یک شبکه کوچک

– مدیریت و کنترل شبکه میکروگرید با اینورتر تکفاز 

– انواع مدولاسیون عرض پالس

– دو استراتژی کلی برای  کنترل نوسانات اینورتر

– بررسی در حالت قطع اینورتر از شبکه (vmc)کنترلرولتاژ

– بررسی در حالت وصل اینورتر به شبکه (cmc)کنترلرجریان

– بلوک دیاگرام حلقه های کنترلی پالس

– شکل موج ولتاژ و جریان اینورتروخروجی کنترلر PI

– شکل موج جریان وولتاژاینورتربا تغییربار

– شکل موج خروجی کنترلربا تغییربار

– منحنی توان اکتیو و راکتیو شبکه  

– منحنی توان اکتیو وراکتیو اینورتر

– بررسی لحظه سوییچینگ   

– شکل موج PWM

– خروجی اینور تر میکروگرید

– خروجی اینورتر میکرو گرید با تغییر بار

– خروجی  کنترلر ..رله سوییج .. موج مرجع با تغییر بار

 

 

تصاویر فایل پاورپوینت :

 

 

خرید آنلاین پروژه

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

 

  • فرمت فایل :  PPT –  تعداد اسلایدها : ۲۵ اسلاید
  • حجم فایل : ۳٫۹۷ مگا بایت
  • برای دانلود مقالات و پروژه های بیشتر در گرایش قدرت اینجا کلیک کنید.

درصورت بروز مشکل در هنگام خرید با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

ایمیل مدیریت پارسی برق : admin@parsibargh.com