بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز و ارائه الگوریتم مناسب برای طراحی بهینه آن با استفاده از نرم افزار MATLAB

پروژه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز و ارائه الگوریتم مناسب برای طراحی بهینه آن با استفاده از نرم افزار MATLAB,دانلود پروژه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز و ارائه الگوریتم مناسب برای طراحی بهینه آن با استفاده از نرم افزار MATLAB,پایان نامه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز و ارائه الگوریتم مناسب برای طراحی بهینه آن با استفاده از نرم افزار MATLAB,دانلود پایان نامه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز و ارائه الگوریتم مناسب برای طراحی بهینه آن با استفاده از نرم افزار MATLAB,دانلود پروژه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز,پروژه بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز,پایان نامه برق,پروژه برق,مقالات برق,دانلود پروژه های برق,دانلود پایان نامه های برق,بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز,بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز با نرم افزار متلب,بررسی پارامترهای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت تک فاز با نرم افزار matlab,ترانسفورماتور,ترانسفورماتور تک فاز,ترانس,ترانسفورماتور قدرت

 

 

مقدمه

در میان مباحث مختلف علوم بحث طراحی یکی از مهمترین موضوعاتی است که در مورد آن باید تحقیقات وسیعی انجام شود. در مورد دستگاهها و وسایل الکتریکی نیز موضوع طراحی جایگاه ویژه ای دارد.

شاید پرکاربردترین وسیله ای که در اغلب دستگاههای الکتریکی و الکترونیکی بصورت مستقیم یا غیرمستقیم و در اندازه های کوچک و بزرگ استفاده می شود، ترانسفورماتور می باشد.

ترانسفورماتورها از نظر کاربرد انواع مختلفی دارند: ترانسفورماتورهای ولتاژ ، ترانسفورماتورهای جریان (CT) ، ترانسفورماتورهای قدرت ، ترانسفورماتورهای امپدانس، ترانسفورماتورهای ایزولاسیون و اتوترانسفورمرها . هر کدام از این نوع ترانسفورماتورها کاربرد و تعریف خاص خود را دارند.

 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید

 

 

در روند طراحی ترانسها مسایل مختلفی مطرح می شود، و مراحل متعددی باید طی شود تا یک طراحی بصورت پایدار و مناسب ، قاب ساخت و استفاده بصورت عملی باشد.

در این پروژه، بعد از بررسی مقدماتی و تعریف بعضی از پارامترهای مهم در مبحث ترانس، از جمله میل مدور (CM) ، ضریب شکل موج (Form Factor) و نیز ضریب انباشتگی سطح مقطع (Stacking factor) به معرفی دو فرمول اساسی مورد استفاده در روند طراحی پیشنهادی در این پروژه می پردازیم و در فصول بعدی به معرفی ضرایب مورد استفاده در طراحی هسته و سیم پیچی و نیز معرفی و ارایه کاتالوگها و نمودارهای موردنیاز برای طراحی انواع هسته و سیم پیجی، که از مباحث اساسی در ترانسفورماتورها می‌باشد، پرداخته میشود.

در ادامه مبحث اصلی و در واقع نتیجه ای که از مباحث قبلی گرفته شده است، در جهت ارائه یک نتیجه کلی، روندی برای طراحی ترانسفورماتورهای قدرت بصورت یک الگوریتم و روش برای طراحی آورده شده است.

در انتها نیز یک برنامه کامپیوتری در جهت بهبود روند طراحی و سرعت بخشیدن به انجام فرایند حجیم محاسباتی مبحث طراحی و بهبود بعضی از پارامترهای مهم از جمله راندمان، ارائه شده است. در پایان این بخش نیز نتایج چند طراحی آورده شده است.

 

 

 

فهرست مطالب

 

مقدمه

فصل اول

مفاهیم اساسی  در طراحی

فصل دوم

هسته ترانسفورماتور

فصل سوم

سیم پیچی ترانسفورماتور

فصل چهارم

طراحی ترانسفورماتور

منابع و مراجع

 

 

فاقد عکس می باشد 

 

 

1357242658  فرمت فایل  word – تعداد صفحات ۱۳۲

 

5-15-2014 10-54-10 PM  حجم فایل :  کمتر از ۱  مگا بایت

 

WWW_Icon منبع : www.Parsibargh.com

 

درصورت بروز مشکل در هنگام خرید با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

ایمیل مدیریت پارسی برق : admin@parsibargh.com